Skuteczna walka z cellulitem, czyli w jaki sposób pozbyć się pomarańczowej skórki?

Cellulit zwany inaczej skórką pomarańczową to prawdziwa zmora kobiet nie tylko tych otyłych, ale również tych szczupłych.

O ile zimą można ten defekt bez problemu ukryć, to niestety latem jest on na tyle widoczny, że spędza sen z powiek niejednej kobiecie. Niestety nieodpowiednia dieta, a także brak ruchu powodują, iż obecnie coraz większa liczba kobiet walczy ze skórką pomarańczową, dlatego też pod koniec zimy warto zacząć przygotowania do letniego sezonu, pozbywając się go.

Czym tak naprawdę jest i w jaki sposób można się go pozbyć?

Cała prawda o cellulicie

Jest to w bardzo dużym skrócie zdeformowana tkanka tłuszczowa przypominająca swoim wyglądem skórkę pomarańczową, ponieważ objawia się ona nierówną oraz wybrzuszoną skórą podobną właśnie do wspomnianego wcześniej egzotycznego owocu.

Gdzie najczęściej pojawia się?

Defekt ten najczęściej pojawia się w tych miejscach, w których magazynowany jest tłuszcz, a więc na udach, pośladkach oraz brzuchu. Aby pozbyć się tego problemu, należy przede wszystkim uzbroić w cierpliwość, ponieważ jest to bardzo czasochłonne zadanie, które jednak może zakończyć się całkowitym sukcesem.

Wiele osób używa tych dwóch nazw naprzemiennie, jednak należy mieć świadomość tego, iż są to dwa odrębne problemy.

Cellulitis to zapalenie tkanki podskórnej oraz skóry, które spowodowane jest atakiem określonych bakterii w tym np. gronkowca. Choroba ta może pojawić się praktycznie na każdej części ciała, a objawy nie mają nic wspólnego z pomarańczową skórką.

W dużym skrócie można powiedzieć, iż jest on widoczny na skórze defekt w postaci pomarańczowej skórki, natomiast cellulitis to poważna choroba, która powinna być leczona za pomocą antybiotyków. W jaki jednak sposób można pozbyć się pomarańczowej skórki? Dzięki 4 poniższym sposobom problem do lata z pewnością stanie się mniej widoczny lub całkowicie wyeliminowany.

Odpowiednia dieta

Jedną z najważniejszych kwestii związanych z walką z cellulitem jest odpowiednie odżywianie, co oznacza, iż do codziennego jadłospisu należy włączyć produkty spożywcze zawierające spore ilości błonnika.

Z tego też względu należy włączyć do diety spore ilości warzyw, owoców, a także pełnoziarnistych produktów, ponieważ wspomagają one usuwanie z organizmu nadmiaru toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii, które niestety przyczyniają się do pogłębiania cellulitu. Warto również wiedzieć o tym, iż istnieje kilka produktów, które są tzw. pogromcami pomarańczowej skórki.

Co zatem można zaliczyć do tego grona?

Przede wszystkim egzotyczne owoce takie jak np. grejpfruty, cytryny oraz ananasy, a także brokuły, tłuste ryby i szparagi, które dostępne są w sklepach jedynie wiosną.

Niegazowana woda

Wielu specjalistów uważa, iż każdego dnia należy wypijać około 2 litrów wody dziennie, gdyż dzięki temu organizm zacznie dużo szybciej usuwać nadmiar tłuszczu, w tym również znienawidzoną przez większość kobiet pomarańczową skórkę.

Dlaczego jeszcze woda jest tak potrzebna? Z tego względu, gdyż jej niedobór może doprowadzić do zaburzeń wymiany płynów w organizmie, co skutkuje niestety magazynowaniem się wody oraz powstawaniem pomarańczowej skórki.

Z tego też względu warto wypijać nie tylko wodę w czystej postaci, ale również herbatki ziołowe, które wykazują wiele cennych dla zdrowia właściwości.

Aktywność fizyczna

Powstawaniu sprzyja niestety nadwaga, a w dzisiejszych czasach coraz większa osób prowadzi raczej siedzący tryb życia, przez co na newralgicznych miejscach zaczyna się on pojawiać.

Oczywiście odpowiednia dieta jest niezwykle ważna, jednak niezwykle istotna jest również aktywność fizyczna, dzięki której można w dosyć szybkim czasie nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale również wymodelować sylwetkę.

W walce z nim każdy rodzaj aktywności jest wskazany, najważniejsze jest jednak to, aby ćwiczenia odbywały się regularnie, gdyż jedynie w taki sposób efekty będą zauważalne.

Masaż

Bardzo pomocny w walce z cellulitem jest odpowiednio wykonany masaż, który stymuluje krążenie krwi i płynów, dzięki czemu tkanka tłuszczowa ulega zerwaniu.

Ostatnio niezwykle modny jest masaż wykonywany za pomocą baniek chińskich, który można przeprowadzić nie tylko w gabinecie kosmetycznym, ale również w domowym zaciszu.

Wystarczy w tym celu zakupić gumowe bańki, które są na szczęście dosyć tanie, a także olejek do masażu ułatwiający przesuwanie baniek po skórze.

Świetnym sposobem na redukcję jest również regularne stosowanie peelingu kawowego (z fusów), ponieważ kofeina przyśpiesza proces spalania tkanki tłuszczowej, wygładzając tym samym powierzchnię skóry.